Havuzu Genişletmek

Mayıs 2019

Daha fazla içerik için

Goldman Sachs işe alım tarzını nasıl değiştirdi? Goldman Sachs, insan merkezli bir şirkettir. Çalışanlarımız, her gün müşterilerimizle etkileşim kurar ve onların sıkıntılarına çare bulmaya çalışır. Bu nedenle başarılı olmak için sıra dışı yetenekleri bünyemize katmamız gerekli ve bu yetenekler çantada keklik değil. 2008 yılında finansal kriz döneminde 150 yıllık şirketimiz için bile alışılmamış olarak nitelendirilebilecek bir meydan okumayla karşı karşıya kaldık. Yatırım bankacılığı, uzun yıllar boyunca en heyecan verici, çekici ve hızlı büyüyen endüstrilerden biri olmuştu. Bu aslında doğaldı zira çift haneli oranlarda büyüyorduk ve ciddi getiriler elde ediyorduk, yani fırsatlar ve ödüller boldu. Ancak yaşanan çöküş endüstrimizin ışıltısını azalttı. Hem büyüme hızı hem de ödüller azaldı. Buna paralel olarak yetenek savaşı sektörün içinde ve dışında hızlandı ve şiddetlendi. Cazip adayların büyük çoğunluğu Silikon Vadisi’ne, özel sermaye fonlarına veya startup’lara yöneliyordu. Bunun da ötesinde artık finans, ekonomi gibi belirli bölümlerden mezun olanların peşine düşmüyorduk. Kodlama bilgisi her yerde olduğu gibi büyük önem kazanıyordu. Rüzgar artık arkamızdan değil yüzümüze karşı esiyordu ve bu değişikliğe yanıt vermemiz gerekiyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş