Batılı Pazarlamacıların Çin'den Alacağı Dersler

Mayıs 2019

Daha fazla içerik için

Eiko Ojala

Kanallara ya da reklamlara değil içeriğe bakın. Hızla büyümekte olan Çinli alkollü içecek markası Xi Jiu, 2017 yılında Çin Yeni Yılı yaklaşırken satışlarını artırmak için bir reklam kampanyası başlatmak istedi. Xi Jiu gelişmiş bir piyasada rekabet eden büyük bir Batılı şirket olsaydı marka müdürlerinin aylar öncesinden planlamaya başlaması, bir reklam ajansıyla çalışması; TV, internet ve reklam panolarına bütçe ayırması, yaratıcı yaklaşımlar geliştirmek için beyin fırtınası yapması ve reklam filmleri çekmesi gerekecekti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: PAZARLAMA
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş