Daha fazla içerik için

PEK ÇOK SEKTÖRDE GÜÇ DENGESİ ÇARPICI BİR ŞEKİLDE SATIN ALMADAN TEDARİKÇİYE GEÇTİ. Bunun klasik bir örneğini demiryolu sektöründe görebiliriz. 1900’lerin Kuzey Amerika’sında tren tekerleği kalıbı yapan 35 tedarikçi bulunuyordu. Demiryolu müteahhitleri bunlar arasından seçim yapabiliyordu. Bir yüzyıl sonra demiryolu inşa etmek isteyen kimsenin böyle bir lüksü yoktu. Bu da demiryolu müteahhitlerinin, tedarikçinin fiyatını kabul etmekten başka şansı olmadığı anlamına geliyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş