Etik Değerler Tüketici-Marka İlişkisini Etkiliyor

Nisan 2019

Daha fazla içerik için

Tüketiciler, marka tarafından kandırılmış hatta kazıklanmış hissetse de hissetmese de kendi çıkarına kullanabileceği bir durumla karşılaştığında markayı kandırma/kazıklama fırsatını kaçırmıyor. Marka tarafından kandırılmış/kazıklanmış hisseden tüketici, gerçekleştirdiği etik dışı davranış üzerine suçluluk hissediyor ve markayla ilişkisini düzeltmek istiyor. Öte yandan, sebepsiz yere etik dışı davranış sergileyen tüketici ise hissettiği suçluluk duygusunun yoğunluğu ile baş edemiyor ve bu yoğun negatif duygunun kaynağı olan markadan uzaklaşıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ETİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş