Daha fazla içerik için

Marlies Plank

2008 yılında finans ve sürdürülebilirlik alanlarında MBA’i tamamladıktan sonra Sustainalytics’de işe başladığımda şirketleri çevresel, sosyal ve yönetişimsel (ESG) performansa göre değerlendirmek çok niş bir alandı. Şirketimizin Toronto’da tek bir ofisi vardı ve burada 20 kişi çalışıyordu. Çoğunluğu Toronto borsasına kote Kanadalı şirketlerden oluşan 300 müşterimiz için raporlar hazırlıyorduk. Bugün Kuzey Amerika, Avrupa, Asya ve Avustralya’daki ofislerimizde toplamda 650 kişi çalışıyor ve on binlerce şirkete ESG araştırmaları, raporlar ve veriler sağlıyoruz. Bu alanda yalnız da değiliz. Birkaç büyük ölçekli ve onlarca küçük ölçekli şirket sürdürülebilirlik verileri konusunda faaliyetlerini devam ettiriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş