ESG Hedefleri & Finansal Performans Arasındaki Özsel İlişki

Kasım 2022

Daha fazla içerik için

Son yıllarda şirketlerin çevresel, toplumsal ve kurumsal yönetişim (ESG) kriterleri özelindeki performanslarına ilişkin ölçütlerin standardize edilmesi ve nicelenmesi konusunda çok büyük ilerleme kaydedildi. Aynı zamanda yatırımcıların ESG performansı yüksek ya da ESG hedeflerini ciddiye alan şirketlere gösterdikleri ilgide de bir patlama yaşandı. Ancak ESG vaatlerini yerine getirme konusunda anlamlı ilerleme kaydeden şirketlerin sayısı şaşırtıcı derecede düşük.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş