Dönüştürücü CLO’lar

Şubat 2020

Daha fazla içerik için

Öğrenmeden sorumlu üst düzey yöneticinin (CLO) rolü artık yalnızca eğitim vermek değil. Bugünün dinamik iş ortamında, iş yeri öğrenimi başarı için kilit bir unsur haline gelmiş durumda. Ve bu değişim, öğrenmeden sorumlu üst düzey yöneticinin (CLO) geleneksel rolünü de dönüştürüyor. CLO’lar artık yalnızca eğitimden sorumlu değiller; yani artık tek yaptıkları çalışanlara yönelik beceri temelli ve uyum odaklı kurslar hazırlamak ve kimi zaman liderlik geliştirme programlarını yönetmek değil. Artık yetenekleri ve organizasyon kültürünü yeniden şekillendirdikleri daha güçlü bir rolü benimsiyorlar. Bu yeni lider tipine dönüştürücü CLO adını veriyoruz.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş