Akıllı Makinelerle Çalışmayı Öğrenmek

Ekim 2019

Daha fazla içerik için

Şirketlerin yapay zeka ve robot teknolojilerini kullanıma sokma şekli, mentorluk ve iş üzerinde öğrenme gibi geleneksel eğitim tekniklerini yıkıma uğratıyor. Eskiyle yeniyi nasıl bir arada kullanabileceğimizi öğrenmemiz gerekli. Saat sabah 06.30 ve Kristen bir prostat hastasını tekerlekli sandalyeyle ameliyathaneye götürüyor. Kristen cerrah olmak üzere eğitim alan kıdemli bir asistan. Bugün ameliyatta bazı hassas dokuları kendisinin keseceğini umuyor. Uzman doktor yanı başında, ikisinin de elleri büyük ölçüde hastanın içinde, uzmanın dikkatli gözetimi ve rehberliğiyle ameliyatı Kristen yürütüyor. İşler yolunda gidiyor, uzman geri çekiliyor ve Kristen hastayı 08.15’te kapatıyor; kıdemsiz bir asistan ise omzunun üzerinden onu izliyor. Kristen son dikişleri de ona bırakıyor. Kristen kendini çok iyi hissediyor: Hastası iyi ve kendisi de saat 06.30’da olduğundan çok daha iyi bir cerrah.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: TEKNOLOJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş