Zoru Başaran “Uzmanlar” Yalnızca Şanslı Olabilir

Nisan 2013

Daha fazla içerik için

Denrell: Ciddi olarak düşündüğünüzde zaten belli oluyor. Hem gerçek hayatta hem de laboratuar sonuçlarında da belli olduğu gibi beklenmedik bir adım atıp turnayı gözünden vuranların gelecekteki olaylarda kapılarını çaldığımız ilk kişiler olduğu doğrudur. Ne var ki genele bakıldığında bu insanlar yanlış öngörüye daha yatkın oluyor. İyi ancak sıradan tahminlerde bulunan insanlardan çok daha fazla şey elde edebiliriz. HBR: Yani başarılı bulduğumuz ileri görüşlü insanlar yalnızca şanslı mı?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş