Muhafazakar Müşteriler Markasız Ve Yeni Ürünlerden Kaçınıyor

30 Nisan 2013, Salı

NYU’dan Vishal Singh tarafından yürütülen bir veri taraması araştırmasına göre Birleşik Devletler’in ideolojik olarak muhafazakar bölgelerinde süpermarket müşterileri markasız malzemelerden ziyade köklü markaları tercih etme eğilimi gösteriyor ve diğer bölgelere oranla yeni markalarlarla daha az haşır neşir oluyor. Ölçümlerde muhafazakarlığı yansıtan yaklaşık yüzde 10’luk artış, markasız ürünlerin pazar payındaki ortalama yüzde 4’lük ve yeni ürünlerin payındaki yüzde 6’lık düşüşle...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş