Gücü Düşünmenin (Erkekler Üzerindeki) Güçlü Etkisi

30 Nisan 2013, Salı

UCLA’den Noah J. Goldstein ve Nicholas A. Hays’in dediğine göre bir deneyde yanlarında güçlü üst düzey yöneticiler olduğuna inandıkları insanların olduğu takımlardaki erkekler kendilerini daha güçlü hissettiler. Bunun etkisiyle, hademelerle aynı takımda olan erkeklerle karşılaştırıldıklarında bir iddiada yüzde 40 daha fazla parayı riske attılar. Bulgulara göre erkeklerin güçlü insanlarla belli belirsiz, geçici bir ilişki kurmaları bile o gücün kendilerine bulaştığını hissetmelerine yetiyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş