Yönetim Kurulunda Kulis Çalışmaları

Eylül 2019

Daha fazla içerik için

Giulio Bonasera

Yönetim kurulu üyeleri arasındaki toplantı dışı görüşmelerin ilerlemeyi sekteye uğratması nasıl engellenebilir? Eğer bir kurulda görev yaptıysanız şu duyguyu bilirsiniz: Olağan toplantı bitmiş, hâlâ konuşmanız gereken pek çok konu var ama gelecek toplantıya da aylar vardır. Belki toplantı sırasında girmeye zaman bulamadığınız karmaşık bir teknik mesele hakkında sorularınız vardır. Belki kurulun tamamıyla paylaşamayacağınız hassas bilgiler üzerine tartışmanız gerekiyordur. Belki de bir konuda durum tespiti yapmak istiyorsunuzdur. Konu ne olursa olsun, daha fazla bekleyemeyeceğini hissedersiniz ve bu durumda her ekip üyesinin yapacağı şeyi yaparsınız: Toplantı dışı görüşmeler yapmak. Toplantı dışı görüşmeler son derece değerli olabilir. Doğru yapıldığında ekiplerin pürüzsüz ve verimli çalışmasına, görüş ve bilgi alışverişlerine ve nüfuz kullanmaya izin verir. Fakat bir kurulda yer almışsanız şunu da bilirsiniz ki böyle tartışmalar sorun da yaratabilir. Doğru yapılmadığında politik manevraları teşvik edebilir; önemli uzmanlıklara sahip üyelerin marjinalleşmesine, uygun olmayan ittifakların kurulmasına ve yanlış kararlara yol açabilir. Ekibe faydalı olmak yerine çalışmaları sekteye uğratabilir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş