Yerel Kültür Sınırları Nasıl Aşıyor?

Mart 2014

Daha fazla içerik için

Amerikan karşıtı düşünce yapısı, özellikle Asya'nın ve Orta Doğu'nun bazı bölgelerine ihracat yapmak isteyen şirketlerin önünde büyük bir engel. Fakat diğer yandan, bu bölgelerdeki segmentler hiphop ve rap dünyası aracılığıyla Amerika’nın kentli gençlik kültürüyle kendini özdeşleştiriyor. Çinli üniversite öğrencileri arasında gerçekleştirdiğim bir çalışma, bu özdeşleştirmenin Birleşik Devletlere yönelen nefreti azaltabileceğini ve insanların Amerikan ürünleri almaya yönelik...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş