En Tepedeki İşleri Kimler Alıyor?

Mart 2014

Daha fazla içerik için

Her çağın kendine özgü üst düzey yönetici profili var. Bir asır önce en büyük, en güçlü şirketlerin çoğunu girişimciler yönetiyordu. Örneğin Henry Ford kendi otomobil fabrikasını, Alfred P. Sloan ise daha sonra General Motors tarafından satın alınan şirketini kurmuştu. 1920’li yıllarda profesyonel yöneticiler üst düzey yönetim pozisyonlarını doldurmak için şirketten şirkete atlıyordu. 1950’lerde şirketlerde bir ömür geçiren çalışanlar, en tepedeki pozisyonlara çıkan basamakları tırmanıyordu.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş