Daha fazla içerik için

Angus Greig

Bugünkü düzenlemeler yönetim kurulu üyelerinin çoğunun bağımsız olması gerektiğini öngörüyor; geçmişte bu bir zorunluluk değil, seçenekti. Eğer patron aynı zamanda CEO ise pek çok yönetim kurulu, geçmişe oranla çok daha etkili olan bağımsız bir üyesini başkan olarak atar. Bağımsız üyeler düzenli olarak CEO’nun katılımı olmaksızın icra ekibiyle bir araya gelir. Bu nispeten yeni bir uygulama. Artık paydaşların ücret komitesinin kararlarını inceleme yetkisi olduğu gibi, denetim kurulunun görev...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş