Farklı Olma Korkusu Yeteneği Baskılıyor

Mart 2014

Daha fazla içerik için

Çeşitlilik, Amerikan iş dünyası için neredeyse genel kabul gören bir değer halini aldı fakat yönetimin üst kademeleri homojenlik konusunda hâlâ inatçı. Fortune 500 CEO’larını ele alalım: Yalnızca 23 tanesi kadın, sadece altısı siyahi ve eşcinsel olanların hiçbiri bunu açıkça söylemedi. Üst sıralarda kendine yer bulabilenler neden bu kadar az? Bunun sebeplerinden birinin, sosyologların “saklama” dedikleri ve insanların ana akımla aralarındaki farkları saklama eğilimini ifade eden fenomen...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş