Volvo Car Turkey Genel Müdürü ile Amacı Hayata Geçirmek Üzerine…

Ağustos 2019

Daha fazla içerik için

Bugün otomotiv endüstrisinde müthiş, fakat kaçınılmaz ve doğal bir dönüşüm gözlemliyoruz. Bu dönüşüm etrafınızdaki genç akrabalarınızın, üniversite öğrencilerinin, hatta kristal kuşak dediğimiz 10’lu yaşlarında olan çocukların fikirlerini, düşüncelerini gördüğümüzde ayak seslerini duyuran bir şeydi. Mobilite konusundaki farklı istek ve ihtiyaçlarla birlikte daha çevreci yaklaşımlar bu dönüşümün itici gücünü oluşturuyor. Biraz daha detaya girersek, kirletici gazların ve beraberinde taşıdıkları partiküllerin salınımı, yani emisyon konusu AB ve dünya gündeminde ana başlık olarak yerini aldığı günden itibaren otomotiv sektörü her zamankinden daha hızlı bir evrim geçirmeye başladı. Son gelinen noktada, içten yanmalı motor teknolojisi artık evriminin son aşamasına gelmek üzere olduğu için mevzuatın beklediği emisyon değerlerine ulaşması gittikçe zorlaştı. Bununla birlikte fosil yakıt rezervlerinin de önümüzdeki çeyrek asırda daha da azalacağı gerçeğiyle sektör elektrifikasyon başta olmak üzere daha çevreci enerji kaynaklarına yönelerek yeni bir yön çizmeye başladı. Otomobilin kullanacağı enerji kaynağı yenilenebilir ve temiz bir kaynak olduğu sürece bu dönüşümü oldukça önemli bir adım olarak görüyorum. Elbette otomobil üreticileri bu denklemin sadece bir parçasını oluşturuyor. Çözülmesi gereken asıl konu ise, dünyanın enerji ihtiyacını fosil yakıt bağımlılığından kurtarıp yenilenebilir enerji kaynaklarına erişimin yaygınlaştırılması.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: LİDERLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş