Fonksiyonları Yönetirken Bilmeniz Gereken Bir Şey Var

Ağustos 2019

Daha fazla içerik için

blindSALIDA

Fonksiyonlar kendi stratejilerine ihtiyaç duyuyorlar. Stephen "Nereden başlamalıyız?” diye sordu. Yakın zaman önce büyük, çeşitli bölümlerden meydana gelen bir giyim firmasının inovasyon fonksiyonunun başına geçen Stephen oldukça geleneksel, operasyon odaklı bir dizi marka içerisinde bir inovasyon kültürü inşa etmekle görevlendirilmişti. Bu nedenle onun için yürüttüğümüz bir inovasyon workshop’ının sonunda, başlanacak en akıllıca yer konusunda bizden tavsiye istedi. Cevabımız ne mi oldu? Stratejiyle başlamasını söyledik. “İnovasyon fonksiyonuyla ilgili tüm kritik kararları enine boyuna düşünerek açık bir biçimde telaffuz etmekle işe başla” dedik. Bu yaptığının, ekibinin hangi yöne doğru hareket ettiğini ve oraya nasıl gideceğini anlamasına yardımcı olacağını söyledik. Gözlerini devirdi. “Takımımız için herhangi bir stratejiye ihtiyacımız yok. Marka bizi seviyor. Bize ihtiyaçları olduğunu biliyorlar. Strateji yaratmak zaman kaybı olacaktır, zaten öyle olduğu için perişan haldeyiz. Aslına bakarsanız, işimiz başımızdan aşkın” dedi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: OPERASYONLAR
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş