Vodafone Türkiye’nin İk’dan Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ile Çevik Çalışmayla Fark Yaratmak Üzerine…

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

Çevik yaklaşımı organizasyonun geneline yayma fikri müşteriyi sürecin en başına alma ihtiyacından doğdu ki bu halihazırda IT departmanımızda altı yıl önce hayata geçirilen bir uygulamaydı. Yapılacak işler ve ihtiyaçlar belirleniyor, ürün ve servisler müşterinin ihtiyacına en uygun ve hızlı şekilde geliştiriliyordu. Müşteri sonuç almak için uzun süre beklememeliydi ve iterasyonlar müşteri için anlamlı olmalıydı. Müşteriyi ve müşteri ihtiyacını odağına alan, ürün ve servisleri müşteriye en hızlı ve verimli şekilde sunabilen bir yaklaşıma ihtiyacımız vardı. Aynı zamanda içinde bulunduğumuz sektördeki yaygın iş modeli tüm dünyada ciddi meydan okumalarla karşı karşıya. Rekabet ortamında işleri daha etkili ve verimli biçimde yaparak maliyet tasarrufu sağlamak, operasyonel verimlilik ve hız kazanmak da çevik çalışma ihtiyacını tetikliyordu. Çevik yaklaşımı benimsemeden önce her şeyi biz yapmaya çalışıyorduk. Ancak özellikle telekomünikasyon endüstrisinde ihtiyaç duyulan genişlemeye yönelik her beceri setini bulmak ve içeride tutmak hiç kolay bir iş değil. Dolayısıyla bir ekosistem anlayışı içerisinde çalıştığımızda bu sorunu çözebileceğimizin bilincine vardık ve yenilikçi bir ekosistem kurmak gerektiğini fark ettik. İhtiyaç duyduğumuz temel becerileri kurum içinde tutarak ve diğerlerini ekosistemimizdeki ortaklarımızdan sağlayarak işlerimizi çok daha kolay biçimde yapabileceğimizi ve ortak değer yaratabileceğimizi gördük. Yeni nesil çalışanlar bir işi iki haftada tamamladığında motive oluyor, anlamı daha kolay buluyor ve yaptıkları işin farkına varıyorlar. Çalışanlarımızın işe bağlılığını, motivasyonunu artırma ve ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak için de çevik çalışmanın önemli olacağını gördük.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş