Verimliliği Artırmak İçin Daha Çok Personelinizin Evden Çalışmasına İzin Verin

28 Aralık 2013, Cumartesi

Araştırma: Nicholas Bloom ve Çin seyahat sitesi Ctrip’in kurucu ortaklarından olan yüksek lisans öğrencisi James Liang, Ctrip’in çağrı merkezindeki çalışanlarına dokuz ay boyunca evden çalışma fırsatı tanıdı. Gönüllülerin yarısının işlerini evden takip etmelerine izin verildi. Geri kalanıysa kontrol grubu olarak ofiste çalışmaya devam etti. Araştırmanın sonunda toplanan anket cevapları ve performans verilerinde ofise gelen çalışanlarla evde çalışanlar karşılaştırıldığında evdekilerin...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş