Veriden Rekabet Avantajı Elde Etmek ya da Edememek...

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

Pek çok yönetici ve yatırımcı, müşteri verisi toplama becerilerinin mutlak bir rekabet üstünlüğü sağlayabileceğini varsayar. Ne kadar çok müşteriniz varsa o kadar çok veri toplayabilir, bu veriler makine öğrenimi araçlarıyla analiz edildiğinde daha fazla müşteri çekmenizi sağlayacak daha iyi bir ürün sunabilir, o zaman daha da fazla veri toplayabilir ve bir noktada, ciddi ağ etkileri olan işletmelerin yaptığı gibi, rakiplerinizi eleyebilirsiniz. Ya da böyle varsayılır. Ancak bu varsayım genellikle yanlıştır. Çoğu zaman verilerin gerçekte sağladığından daha fazla avantaj sunduğu düşünülür.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: STRATEJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş