Daha fazla içerik için

Fark yaratan bir çalışan topluluğu oluşturmada esenliğin kritik rolü... Kendi yatırım fonunu yönetmeden önce uzun yıllar bir yatırım bankacısı olarak çalışmış ve adına bu makalede Eren diyeceğimiz muhteşem bir iş insanı ile 2018 yılının haziran ayında ilk kez aynı masada oturdum. Kurucusu olduğum şirketin kurumsal wellbeing (esenlik) hizmeti sunan İnsan Kaynakları teknolojisi ürününe yönelik geribildirim almak için toplanmıştık. Ağzından çıkan her önerinin orta ve uzun vadede fark yaratacak fikirler olduğunu fark ettim ve o daha ne olduğunu anlayamadan kendisini mentorum ilan ettim. Aradan bir yıl geçti. Platonik mentorluk, karşılıklı bir iş ilişkisine doğru evrildi. Bir sabah kararımı verdim ve “O gün, bugün” dedim. Bir yılda tüm krizlere rağmen Eren’in de katkılarıyla üç kat büyümüş, çalışan sayımızı dörde katlamıştık. Eren’e artık şirketimizde yatırımcı olması gerektiğini söyleyecektim. Kendisini bir Çarşamba günü öğle yemeğine davet ettim. Mercimek çorbası içen şaşkın bakışlı insanların arasında dizlerimin üzerine çöküp teklifimi yaptım: “Eren, şirketime yatırımcı olur musun?”

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş