Daha fazla içerik için

Nishant Choksi

İş yerindeki ahlaki meydan okumaların üstesinden gelmek için üç aşamalı bir yaklaşım... Pek çoğumuz iyi bir insan olduğumuzu düşünüyoruz. Etik davranmaya çalışıyoruz ve önemli anlarda gerekeni yapacağımızı umuyoruz. Ancak iş etik bir kariyer inşa etmeye geldiğinde iyi niyetli olmak yeterli olmuyor. Onlarca yıldır süren araştırmalar, insanların ahlaki yargılarına gölge düşüren, kendi değerlerini ihlal etmelerine ve genellikle davranışları için saptırılmış, çeşitli karşılaştırmalar barındıran gerekçeler uydurmalarına yol açan sosyal ve psikolojik süreçleri ve önyargıları belirledi. Peki mesleki hayatınızda günden güne, yıldan yıla doğru davranacağınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ETİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş