Hayatımız İş: Feryal Özel

Ocak 2020

Daha fazla içerik için

NASA ve University of Arizona’da görev yapan Türk bilim insanı Feryal Özel, 20 yılı aşkın bir süre boyunca yürüttüğü projeyle kara deliğin ilk kez fotoğraflanmasını sağlayarak bilim dünyasında tartışmalara yol açan ve Einstein’ın bile zamanında varlığından kuşku duyduğu kara deliklerle ilgili bildiklerimizi çok farklı bir noktaya taşıdı. Yakın zamanda IBM Think etkinliği kapsamındaTürkiye’ye gelen Özel; Olay Ufku Teleskobu projesini, bilim dünyasındaki cinsiyete dayalı önyargıları, ekip çalışmasının önemini ve uzun soluklu yolculuklarda motivasyonu korumanın sırlarını HBR Türkiye’ye anlattı. İşte bu söyleşiden öne çıkanlar…

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş