Vaka Çalışması: Gözlemci Olmak mı Harekete Geçmek mi?

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

Shirley Rickert, 19:10 ekspresine yetişemeyeceğini fark ettiğinde iç geçirdi. CEO Carl Switzer’ın isteği üzerine incelediği raporlara geri döndü. Büyük bir plastik ve ambalaj malzemeleri şirketi olan HGS’in CFO’su Shirley, yangın tatbikatının rutinini bozmasına alışmıştı. Bu sefer Carl’ın modere etmek için yardım etmesini istediği, gitgide artan hararetli tartışmalar da eklenmişti. İyi haber, HGS’in Ar-Ge biriminin kırışmaz, tahribi zor, lekelenmeye dayanıklı ve pamukla aynı özellikleri taşıyan (katlanabilir ve yumuşak) yeni bir polimer bulmasıydı: Bu yeni polimer, erkek gömlekleri üretmek için mükemmel bir malzemeydi. Kötü haberse şirketteki üst düzey yöneticilerin hazır giyim sektörüne girmenin bir aracı olarak “Plastiwear” olarak adlandırılan elyafın kullanılıp kullanılmayacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda üzücü bir şekilde bölünmüş olmalarıydı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: KARAR ALMAK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş