UBI Group Kurucusundan Afrika’da Yenilenebilir Enerjiye Geçişe Önderlik Etmek Üzerine…

Ocak 2022

Daha fazla içerik için

2018 YILINDA, 44 ülke bir sene önce yürürlüğe girmesiyle birlikte dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesini hayata geçiren Afrika Kıtası Serbest Ticaret Bölgesi Anlaşması’na (AfCFTA) imza attı. Yıllar süren müzakereler sonrasında ileri doğru atılan bu dev adım benim görüşüme göre bir dönüm noktasıydı: Afrika sonunda gerçek anlamda endüstriyelleşebilecekti. Yabancı imalatlı ürünleri tüketmektense, kendi ürünlerimizi imal edip satacaktık. Avrupalı ve Çinli firmalar kıtada çoktan Afrikalıların işgücünden faydalandıkları fabrikalar açmaya başlamışlardı. AfCFTA’in yerel işletmelere faydası daha da büyük olacaktı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş