Tüketicileri Ürünlerini Yükseltmeye Teşvik Etmenin Yolu

Temmuz 2022

Daha fazla içerik için

Yöneticiler, popüler bir pazarlama stratejisine dayanarak ürün fiyatlandırması yaparken tam fiyatlar yerine 9,99 dolar, 79,95 dolar ve 399,990 dolar gibi tam sayıya çok yakın fiyatlar seçerler çünkü tüketiciler, bu ürünleri birkaç sent veya dolar daha fazla olan diğer ürünlerden çok daha ucuz olarak algılama eğilimindedir. Ancak yeni bir araştırma bu genel kanıya önemli bir istisnayı ortaya koyuyor: Daha fazla satış yapmak istiyorsanız, ürünün fiyatını tam bir sayı veya biraz daha fazlası olarak belirlemek daha iyi sonuçlar veriyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş