Teknik Beceriler Ne Zaman Duygusal Zekaya Üstün Gelir

Haziran 2017

Daha fazla içerik için

Birçok teknik meslekte insanlar iyi performans gösteren güçlü birini yönetimsel bir pozisyona terfi ettirmenin geri tepmesinden korkarlar, çünkü teknik uzmanlık insani becerilerin bir göstergesi değildir. Fakat Amerika ve İngiltere’deki 35 bin çalışanla yapılan yeni bir çalışma, çalışanın iş memnuniyetinin, yöneticinin kurumun temel faaliyet alanında gerçek bir uzman olup olmamasından fazlasıyla etkilendiğini gösteriyor. Araştırmacılar 3 soru sordu: Yönetici gerekli olduğu durumda çalışanın yaptığı işi yapabilir mi? Yönetici şirket içinde yükselmek için çalıştı mı? Çalışan, yöneticisinin teknik becerilerine ne değer verirdi? “Bulgularımıza göre çalışanlar derin uzmanlığı olan insanlar tarafından yönetildiğinde çok daha mutlu oluyorlar” diyorlar.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş