Tedarik Zinciri Platformundan İnovasyon Motoruna Evrilebilmek: Haier’dan Dersler

Ağustos 2022

Daha fazla içerik için

2022 Şubat ayının başlarında, dünyanın en büyük beyaz eşya üreticilerinden biri olan Haier Group’un anavatanı olan Çin, Covid-19’un ilk dalgasıyla mücadele ederken, şirketin karşısına aynı anda hem bir meydan okuma hem de bir fırsat çıktı. Çin menşeli ev dekorasyon şirketi Heji Home, Haier’dan, yeni koronavirüsün ilk salgınının görüldüğü Wuhan’daki bir hastaneye bağışlamak istediği mobil izolasyon koğuşlarının üretimi konusunda yardım istedi. Bu üniteler, sıkı tıbbi standartları karşılayacak temiz hava, sterilizasyon ve kanalizasyon arıtma sistemleri gerektiriyordu. Hiçbir şirket daha önce bu tip ekipmanlar üretmemişti ve ikisi de bu üretimi tek başına gerçekleştirmek için gerekli olan tasarım kaynaklarına ve tedarik zinciri kabiliyetlerine sahip değildi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş