Çeşitlilik Çalışmalarınızı İleri Taşırken...

Ağustos 2022

Daha fazla içerik için

Yüzeysel bir açıdan bakacak olursak, şirketlerin çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık (ÇEK) liderleri ile hukuk danışmanları genellikle iyi geçinemez. ÇEK liderleri, yürekten savundukları işleri konusunda oldukça tutkuludur ve reform odaklı inisiyatiflerinin yoluna taş koyan birer statüko muhafızından ibaret gördükleri hukuk uzmanlarından pek hoşlanmazlar. Sistemli bir şekilde en kötü senaryoları öngörmeye programlanmış hukuk uzmanları ise inisiyatif geliştirme aşamasında iken, olan bitenle ilgili vakitlice ve gereken sıklıkta bilgi paylaşımında bulunmadıkları için ÇEK savunucularından hazzetmezler. Sonuç olarak, her iki grup da kemikleşmiş perspektifleriyle ancak son dakikada ve mecbur kaldıklarında birbiriyle yüzleşir.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: CİNSİYET
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş