Hayatımız İş: Misty Copeland

Ağustos 2022

Daha fazla içerik için

Copeland, 13 yaşında ilk bale dersine girdiği gün, büyüdüğünde profesyonel bir dansçı olacağını biliyordu. Beyaz dansçıların hakim olduğu ve ağırlıklı olarak beyaz izleyici kitlesinin takdirinde olan bir disipline giren siyahi bir genç kız olarak şartların aleyhine olduğunun farkındaydı. Ama o azimle yoluna devam ederek Amerikan Bale Tiyatrosu’nun (ABT) kadrosunda yerini aldı ve 2015’te ABT’nin ilk siyahi baş balerini oldu. Clara’dan Juliet’e aldığı pek çok rolle çığır açan Copeland, yazdığı kitapların yanı sıra güzel sanatlar alanında daha fazla çeşitlilik için önemli çalışmalar yapıyor ve bir yardım kuruluşunun temellerini atıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş