Mentorluk Programınız Neden Zorunlu Olmalı?

Eylül 2022

Daha fazla içerik için

Fortune 500 şirketlerinin yüzde 70’inden fazlası çalışanlarına bir tür mentorluk sağlıyor. Bu sayede performansı artırmak, daha fazla çalışanı muhafaza etmek istiyorlar. Ancak, firmaların bu faydaları ne derece elde edebildiği konusunda bilimsel kanıtlar az. Yeni araştırmalar mentorluk programlarının gerçekten çalışanlar ve şirketler için faydalı kazanımlar ürettiğini gösteriyor, ama sadece zorunlu olduklarında. Bunun nedeni, mentorluk seçime bağlı olduğunda en çok ihtiyacı olan kişilerin çoğunun bu fırsatı reddetmesi.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş