Gençler 4 Günlük Çalışma Modeline Sıcak Bakıyor

Eylül 2022

Daha fazla içerik için

Dört günlük çalışma modeli ve çalışma saatlerinin azaltılması dünyada ve Türkiye’de giderek daha fazla konuşulan konular arasında. Gençlere yönelik bir kariyer platformu olan Youthall, 241 şirket ve 18-35 yaş arası bin 130 genç bireyin katılımıyla bir araştırma yürüttü. “Çalışma Süreleri ve Modeli” adlı araştırmaya göre gençler çalışma saatleri ve çalışma günlerinin azaltılmasını istiyor. Çalışan gençlerin yüzde 89’u haftada dört gün çalışmayı istediklerini, yüzde 83’ü ise günde altı saat çalışma düzenine olumlu baktıklarını söylüyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş