Sürdürülebilirlik Girişimleriniz Çalışan Bağlılığını Artırabilir

Ocak 2023

Daha fazla içerik için

İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Havacılık Yönetimi bölümü doktor öğretim üyesi Duygu Uludağ, doktora tezinde organizasyonların kendi içlerinde edindikleri ya da çevrelerinde gözlemledikleri deneyim neticesinde oluşan örgütsel öğrenmeleriyle sürdürülebilirlik çalışmalarının kurumsal duygusal hafıza oluşumuna etkilerini inceledi. Enerji, tekstil, yiyecek-içecek, inşaat, ilaç, orman ve kağıt endüstrilerinde faaliyet gösteren ve özellikle sürdürülebilirlik alanında süregelen çalışmaları ya da geleceğe yönelik stratejileri bulunan farklı kurumlardan 513 beyaz yaka çalışanın katıldığı araştırmada, organizasyonların kendi kültürlerini yaratmasında kritik bir role sahip olan kurumsal duygusal hafızanın oluşma ve fayda sağlama süreçleri ele alındı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş