Stratejinin Yaratıcılığa İhtiyacı Var

Mart 2019

Daha fazla içerik için

Eddie Guy

İşletme okullarında strateji dersi alan öğrencilerin kafalarının karıştığını görüyorum. Öğrendikleri ile öğrenmek istedikleri arsasında bir uçurum varmış gibi geliyor. Benim de dahil olduğum strateji profesörleri camiası, öğrencilere stratejiyle ilgili sorunlarla başa çıkmak için farklı analitik araçlar (beş kuvveti analiz etmek, değer ağı çizmek, rekabet pozisyonlarını belirlemek gibi) öğretmeyi hedefliyor. Öğrenciler bu araçların gerekli olduğunun farkında ve bunları nasıl kullanmaları gerektiğini bir görevmiş gibi öğrenmeye hazırlar. Ancak diğer taraftan, öğrenciler şunun da farkında:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: STRATEJİ
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş