Daha fazla içerik için

Girişimci Sunil Lalvani, 2014 yılının başlarında Gana’ya yaptığı bir iş seyahati sırasında yol kenarındaki bir su birikintisinden su içen iki çocuk gördü. Yerel halkla konuşurken Lalvani, bir sivil toplum kuruluşunun (STK) komşu köyde el pompalı bir kuyu açtığını ancak kısa süre sonra pompanın bozulduğunu ve kimsenin tamir etmeye gelmediğini öğrendi. Aslında, iyi niyetli diğer pek çok STK, bölgede güvenli suya erişim sağlamak için birçok köye başka kuyular açmış, ancak el pompalarının bakımı, genellikle bakımlarını yapacak kaynak ve beceriden yoksun olan topluluklara bırakılmıştı. Sonuç olarak, bölgedeki kuyuların yaklaşık dörtte biri açıldıktan sonraki bir yıl içinde çalışamaz hale gelmişti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş