Sosyal Medya Detoksunuzun Muhtemelen Size Bir Yararı Yok

Ekim 2022

Daha fazla içerik için

24 saat de olsa, dijital cihazlarımızla bağlantımızı koparmanın olası faydalarını hepimiz duymuşuzdur. Bu tür molaların benlik saygısını artırdığı, sosyal rekabet gücünü ve bir şeyleri kaçırma korkusunu azalttığı ve daha zenginleştirici, yüz yüze etkileşimlere yer açtığı söyleniyor. Yine de bu gibi etkileri araştıran çalışmalar çok çeşitli sonuçlara ulaştı. Bu nedenle küresel bir araştırma ekibi, şok etkisi stratejisinin anlamlı psikolojik kazanımlar sağladığı fikrini sistematik olarak test etmek için yola çıktı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş