“Gelecek için İyi İşler Yaratmalı”

Ekim 2022

Daha fazla içerik için

Uzun yıllardır Massachusetts Institute of Technology (MIT) bünyesinde siyasal ekonomi, ekonomik kalkınma, gelir ve ücret dengesi gibi konularda kapsamlı araştırmalar gerçekleştiren Profesör Dr. Daron Acemoğlu, içinde bulunduğumuz çağı tanımlayan zorlukların başında “işin geleceğinin” geldiğini söylüyor. Yüksek maaş, istikrar ve kariyer inşa etme fırsatları sunan “iyi işlerin” yerini, bunların hiçbirini sağlamayan “kötü işlerin” aldığına dikkat çeken Acemoğlu, “Sağlıklı bir toplum inşa etmenin tek yolunun gelecek için iyi işler yaratmaktan geçtiği kanısındayım” diyor. HBR Türkiye’nin 10’uncu yılı dolayısıyla özel bir söyleşi gerçekleştirdiğimiz Acemoğlu ile işgücü verimliliği, dijitalleşme, insan dostu teknolojiler, regülasyonlar ve sürdürülebilirlik üzerine konuştuk.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş