İnsanların Ertelemesini Önlemek İstiyorsanız Teslim Tarihi Vermeyin

Ekim 2022

Daha fazla içerik için

Avustralya’daki Macquarie Business School’dan Maroš Servátka ve Yeni Zelanda’daki University of Otago’dan üç araştırmacı (Stephen Knowles, Trudy Sullivan ve Murat Genç), 3 bin 276 kişiyi 10 dolar bağış karşılığında kısa bir çevrimiçi araştırmaya katılıma davet etti. Bazı katılımcılara bir hafta, bazılarına ise bir ay içinde geri dönüş yapmaları söylendi; bazılarına ise herhangi bir süre verilmedi. Son gruptaki katılımcılar, diğer iki gruptakilerden daha fazla ve daha hızlı geri dönüş yaptı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş