Şirketler Ortak Değer Yaratma Stratejisiyle Rekabet Avantajı Kazanabilir

Aralık 2019

Daha fazla içerik için

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nden Melike Mermercioğlu ve Erda Gerçek, Finlandiya JAMK University’den Murat Akpınar ile birlikte ortak değer yaratma (ODY) stratejisinin her sektörde fırsat yaratıp yaratamayacağını görmek amacıyla vaka analizi çerçevesinde bir çalışma gerçekleştirdi. Bu amaçla uç noktayı test etmeyi hedefleyen araştırmacılar en uç örnek olarak belirli bir olgunluğa erişmiş ve muhafazakar denilebilecek bir sektör olan sigortacılık sektörünü seçti ve Anadolu Hayat Emeklilik (AHE) firmasının Bireysel Emeklilik Sistemi’ne kadınların katılımını artırmak için yaptığı çalışmaları inceledi. Sonuç: Şirketler Ortak Değer Yaratma Stratejisiyle Rekabet Avantajı Kazanabilir

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: ORTAK DEĞER
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş