Şirketin İsmini Bir Kelime Kısaltmak Piyasa Değerini 3,75 Milyon Dolar Artırabilir.

Ocak-Şubat 2014

Daha fazla içerik için

Kurumsal isimlerin akıcılığı üzerine çalışma yapan, Emory University’den T. Clifton Green ve University of Kentucky’den Russel Jame’in ifadesine göre, basit isimli şirketler kavranması zor bir isme sahip şirketlere kıyasla daha çok hissedarı cezbediyor, hisse senetleri daha çok işlem görüyor ve bazı finansal açılardan daha iyi performans gösteriyor. Araştırmacılar, incelenen örnekteki orta ölçekli bir şirketin adını bir kelime kısaltmanın şirketin piyasa değerini 3,75 milyon dolar artırdığını...

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş