Daha fazla içerik için

Hasta deneyimine 5P yaklaşımı. Marka-tüketici ilişkisinin markanın egemen olduğu tek yönlü bir değişimi içerdiği 1980’li yıllardan tüketicinin pazarda güç kazandığı ve iki yönlü, karşılıklı etkileşimi neredeyse zorunlu olarak kabul ettirdiği zamanlara hızla evrildik. Rekabetin çok eksenli şekilde yoğunlaşması ile tüketici-marka etkileşiminin önemi daha da arttı. 2000’li yıllar, ürünle birlikte sunulan hizmetlerin de ön plana çıktığı dönem oldu çünkü fark yaratan ve markaya kimlik kazandıran özellik, üretilen üründen çok sunulan hizmet haline geldi. Başta teknolojik değişiklikler olmak üzere çevredeki değişiklikler ve ivmelenen rekabetin etkisiyle kaliteli ürün ve hizmet kadar, tüketicinin yaşadığı süreç de ön plana çıktı ve değişim ilişkisini aşan bir kavram pazarlamanın odak noktası haline geldi: “Deneyim”.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: MÜŞTERİLER
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş