Pivot Etme Zamanı Geldiğinde Nasıl Bir Hikayeye Başvuruyorsunuz?

Ekim 2020

Daha fazla içerik için

Robert Goetzfried

Norveçli Roald Amundsen 1908’de Kuzey Kutbu’na bir keşif gezisi planladı. Bu sefer için bilim insanlarının zaman ayırmasını ve ekipmanlarını paylaşmasını sağladı, Norveç Parlamentosundan bir hibe kazandı ve diğer destekçileri projeye büyük miktarlarda para aktarmaya ikna etti. Fram isminde ve 400 ton ağırlığında, üç direkli bir yelkenli ödünç aldı ve buzlu Bering Boğazı’nı geçecekleri yolculukta hayatlarını riske atmaya istekli adamları işe aldı. Norveçliler daha önce hiç kimsenin ayak basmadığı bir toprağa bayraklarının dikileceği hayaliyle Amundsen’i alkışladılar. Ancak Amundsen yelken açmadan hemen önce Amerikalı Robert Peary ve Frederick Cook’un ondan önce Kuzey Kutbu’na vardığını öğrendi. Peki şimdi ne olacaktı?

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Bu yazının konusu: GİRİŞİMCİLİK
Önerilen Konular:
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş