Özgüven Her Zaman Performansı Artırmayabilir

Kasım 2020

Daha fazla içerik için

University of California, Berkeley’ye bağlı Haas School of Business’tan Don Moore ve arkadaşları bir grup gönüllüyü, özgüvenlerini manipüle ettikten sonra bir matematik testine tabi tuttu. Gönüllülerin yarısına teste girmeden önce çoğu soruyu doğru bilecekleri söylenirken diğer yarısına testi batıracakları söylendi. Teste girmeden önce ilk grup performansları konusunda iyimserken ikinci grup tereddüt içindeydi. Araştırmacıların da gözlemcilerin de beklentisi ilk grubun daha iyi yapacağı yönündeydi fakat teste giren iki grup da neredeyse aynı puanları aldı. Sonuç:

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş