Online Gizlilik Konusunda Neden Bu Kadar Samimiyetsiziz?

Haziran 2017

Daha fazla içerik için

Sosyal psikologlar, tutumlar ve davranışlar arasındaki ilişkinin karmaşık olduğunun yıllardır farkında. Bu durum offline ortamlarda olduğu kadar online ortamlar için de geçerli. Örneğin, web’de sizi izleyip duran reklamlardan artık tedirgin olsanız da muhtemelen bunlar online alışveriş davranışlarınızı değiştirmemiştir. Aynı şekilde, patlak veren Edward Snowden NSA efsanesi ile kamuda yaygın şekilde var olan öfke ve güvensizlik, internet kullanım oranını düşürmedi. İşin aslı sosyal medyada daha yüksek güvenlik önlemleri alınmasına dahi sebep olmadı. Bir diğer deyişle insanlar online gizlilik konusunda endişelerini dile getirse de bu endişeler dijitalden uzak durmaya sebep olacak kadar güçlü olmayabilir. İnsanlar artan oranda VPN, reklam ya da takip engelleyici yazılımlar kullanarak gizlilik konusundaki eksiklikleri gidermeye çalışsa da bu insanlar hâlâ azınlık durumunda.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş