Lüks ile Sürdürülebilirliği Bir Araya Getiren Markalar Yaratmak

Şubat 2023

Daha fazla içerik için

Döngüsel ekonomi kavramının ortaya çıktığı ve üretimde sürdürülebilir uygulamaların benimsendiği bu dönemde istikrarlı bir şekilde büyüyen lüks endüstrisi de kendi paradigma değişimini yaşıyor. Bu bağlamda lüks tüketicilerinin sürdürülebilirlik ve lüks arasındaki ilişkiyi nasıl değerlendirdiğinin anlaşılması önem kazanıyor. Araştırmacılar Doç. Dr. Aslı Tolunay ve Fulya Midilli’nin “Sürdürülebilirlik ve Lüks Tüketim” başlıklı keşifsel çalışması, sürdürülebilir lüksün Türkiye’deki lüks tüketicileri tarafından nasıl algılandığını anlamayı ve çalışmadan çıkan bulgular ile lüks markaların sürdürülebilir yönetim stratejilerini benimsemeleri ve iyileştirmeleri için içgörü sağlamayı amaçlıyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş