Kurumsal Sosyal Sorumluluğun Az Bilinenleri

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) konusunda yapılan araştırmalar tüketicilerin sosyal sorumlu markaları daha olumlu olarak değerlendirdiklerini ve destekleme eğiliminde olduklarını gösteriyor. Sosyal sorumlu istihdam politikaları, sivil toplum işbirlikleri, yüksek çevre duyarlılığı gibi faktörler şirket lehine artan satın alma niyeti ve marka değiştirme gibi arzu edilen sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Ayrıca bu çalışmaların önemli bir kısmı, KSS faaliyetleri ve finansal performans arasındaki pozitif ilişkiyi de ortaya koyar nitelikte.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş