Geçmiş Haksızlıklara Odaklanmak Olumsuz Sonuçlar Doğurabilir

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Geçmiş haksızlıklara ışık tutmanın günümüz dünyası için bilgilendirici ve motive etme gücü yüksek olması beklenir. Ancak araştırmalar bu tarihsel eşitsizliklere dikkat çekmenin olumsuz sonuçlar doğurabileceğini gösteriyor. Araştırma, işgücünde toplumsal cinsiyet ayrımcılığına çözüm arayan programların nasıl geniş tabanlı destek oluşturabileceğini irdeliyor. Bilindiği üzere S&P 500 listesindeki CEO’ların yalnızca yüzde 5,6’sı, yönetim kurulu üyelerininse yüzde 21’i kadın. ABD ve Kanada’da bu eşitsizlikler üzerine harekete geçilirken Kanada’da belirli grupların geçmiş hatalarının daha çok üstünde durulduğu görülüyor. Amerika’daysa durum farklı. 100 Amerikalı çalışanla yapılan araştırmada kadın ve erkek çalışanların yüzde 58’inin bu programların geçmiş haksızlıkları düzeltmek amacıyla yapıldığını düşündüklerine ulaşıldı.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş