Türkiye’de Şirketler Salgında İlk Sınavı Geçti

Ağustos 2020

Daha fazla içerik için

Afet, salgın, savaş gibi toplumun esenliğini tehdit eden olaylar hem bireylerde hem kurumlarda varoluşsal dürtü ve döngüleri hızlandırıyor. Şirketler de kendi konjonktürleri doğrultusunda bu dürtüler üzerinden reaksiyon veriyor. Şirket sorumluluğunun sadece sermayedarlara para kazandırmak olduğunu savunan “eski” kapitalizm, kurumsal sosyal sorumluluk konseptinin şirketlerde yer edinmesiyle ve son 10 yıldır yükselen sosyal girişimcilik, etki yatırımcılığı gibi akımlarla kendini yenilemişti. Yaşadığımız salgında da şirketler için ilk sınav acil müdahalede sorumluluk almak ve toplumsal dayanışmanın bir parçası olmaktı. Yeni bir araştırma, Türkiye’de şirketlerin bu ilk sınavı geçtiğine işaret ediyor.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş