Küreselleşmenin Yeni Kuralları

Ocak-Şubat 2014

Daha fazla içerik için

AP Images

Pfizer geçtiğimiz birkaç yılda küreselleşmenin yeni bir evresiyle karşı karşıya geldi. Hindistan hükümetinin sağlık ürünlerini daha çok insana ulaştırma çabalarının bir parçası olarak, Şubat 2013’te Hindistan’ın Patent Ofisi, Pfizer’in patentli bir kanser ilacını geri çevirdi ve yerli bir üretici olan Cipla’ya daha ucuz bir jeneriğini geliştirme hakkı tanıdı. Hindistan’ın Fikri Mülkiyet Temyiz Kurulu, alınan kararı iptal etti ve Patent Ofisi’nden vakayı tekrar değerlendirmesini talep etti.

Dergi Erişimi

Dergi içeriklerini okumak için HBR Türkiye'ye abone olmanız gerekmektedir. Eğer bir aboneliğiniz varsa hbrturkiye.com kullanıcı bilgileriniz ile üye girişi yaparak dergi içeriğini okumaya devam edebilirsiniz. Eğer abone değilseniz ücretsiz üyelik oluşturarak ayda 3 dergi içeriği (makale) okuma hakkına sahip olabilir veya abonelik satın alarak tüm dergi içeriklerine sınırsız erişim sağlayabilirsiniz.
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
Giriş yap veya ücretsiz üye ol, okumaya devam et
“ÜYE OL” butonuna basarak üyeliğinize ait Şartlar ve Koşulları, Gizlilik Politikası ile KVKK Aydınlatma Metni’ni okuduğunuzu ve HBR Türkiye tarafından size özel oluşturulan hizmet, kampanya ve promosyonlara yönelik elektronik posta almayı kabul etmiş sayılırsınız.
E-bülten aboneliğinden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz.
Paylaş:

Bu içeriği beğendiyseniz daha fazlası için ücretsiz üye olun!

SEÇENEKLERİ GÖRÜNTÜLE

Sınırsız Erişime Sahip Olmanın Tam Zamanı

HBR Türkiye içeriğine bir yıl boyunca tüm platformlardan erişin!
ABONELİĞİMİ BAŞLAT

Tüm Arşive Gözatın

Paylaş